Whalebone – ochrana DNS překladu, nezastupitelná pro eliminaci aktivit kyberšmejdů.

whalebone-prezentace

Vážený bezpečnostní specialisto,

prosím, dovolte mi informovat Vás o vývoji služby Whalebone (od 2016), řešící chybějící komponentu v systému ucelené bezpečnostní ochrany:

Globální cluster, shromažďující informace o bezpečnostních incidentech zajišťuje prakticky okamžité reakce – vaše síť je chráněna, aniž byste ladili konfiguraci nebo instalovali software.

Oproti ostatním dostupným řešením má následující výhody:

  • Zabezpečí zranitelnosti nepokryté standardními cyber security řešeními
  • Dává možnost plného řízení a kontroly DNS překladu bez nutnosti spoléhat se na providera
  • Nulové/minimální nároky na správu řešení
  • Rozlišovací schopnost Whalebone. Odpovídá požadavku, že bezpečnost všech typů provozu musí být řešena pomocí specializovaných produktů, ale bezpečnost DNS je pod rozlišovací schopnost většiny z nich.
  • Součinnost s NGWF.  Firewally poslední generace řeší bezpečnost DNS pouze okrajově, jejich úkol je definován jiným směrem. Výrobce Whalebone doporučuje zejména na velkých sítích (500+) souběžný provoz.  V současné bezpečnostní situaci na sítích je dle našich zkušeností nutností provozovat vlastní resolver, kontrolovaný účinnou bezpečnostní technologií.
  • Ochrana vůči DNS Tunnelingu předexfiltrací (zcizením) cenných dat, resp. před komunikací malwaru s malwarovými doménami, Comand &Control serverem apod.
  • Automatizovaný blacklist a obsahovou filtraci, tedy blokování přístupu k hazardním službám z databáze ministerstva financí ČR a SR (resp. jakýmkoli zvoleným doménám, které si zákazník určí) a nastavení blokování přístupu ke konkrétnímu obsahu (násilí, pornografie, sociální sítě, hazard, …).
  • Hluboká viditelnost do vnitřní sítě a DNS provozu. Díky této vlastnosti Whalebone vidíte, které zařízení je původcem kyberneticko-bezpečnostního incidentu, díky čemuž můžete rychle a efektivně odstranit infekci a zabezpečit nápravu. Detekce anomálií okamžitě upozorní na nestandartní chování nebo jiné provozní anomálie. Alerty a přednastavené pravidelné reporty je okamžitě a průběžně informují o vážných incidentech a o dlouhodobém vývoji incidentu v síti. Správcům tak Whalebone výrazně zjednoduší práci a ušetří jejich čas.
  • Ochrana identity – nová bezpečnostní komponenta 2024. Šmejdi často na dark webu prodávají ukradená firemní data, jako například kódy přístupových karet, hesla, přístupové údaje, či další citlivé informace spojené s firemními doménami. Whalebone Immunity Vám poskytne konkrétní informace, včetně zasažených dat z minulosti. Díky této skutečnosti Vám poskytneme součinnost, která zabrání případným útokům (i v rámci testovacího provozu).

Uvedené služby Vám nyní můžeme poskytnout v 60denním zkušebním režimu s plným supportem zdarma. V případě jakýchkoliv dotazů jsme Vám plně k dispozici. Stačí vyplnit a odeslat formulář níže.

S úctou

Jiří Šálek

jednatel SOLEDPRO s.r.o.

Máte nějaké otázky? Napište nám.

Sdílejte novinku

Mohlo by vás zajímat

whalebone-prezentace

Závažná zranitelnost v DNS službě

Vážení zákazníci, dovolte nám Vás informovat o bezpečnostní zranitelnosti, která byla nedávno objevena v procesu ověřování DNSSEC a která postihuje drtivou většinu DNS resolverů po celém světě. V případě cíleného útoku na DNS resolver může tato zranitelnost vést k přetížení CPU a výpadku DNS překladu. Zranitelnost CVE-2023-50387, která se nyní nazývá KeyTrap, zneužívá samotný standard […]