Whalebone nabírá investici 65 milionů korun na rychlý růst

Technologie Whalebone poskytuje telekomunikačním společnostem a dalším rozličným firmám produkt, který chrání jejich uživatele na síťové úrovni. Ochrana se tedy vztahuje na všechna zařízení v síti, ať už se jedná o telefony, počítače nebo zařízení IoT, bez nutnosti cokoliv instalovat. Uživatelé jsou tedy chráněni před hrozbami, aniž by se museli zabývat vybíráním bezpečnostního řešení z řady produktů, instalací či aktualizacemi. Fungování na síťové úrovni navíc zajišťuje, že nedochází k snížení výkonu jejich zařízení.

Kromě výrazného zvýšení bezpečnosti sítě Whalebone také pomáhá telekomunikačním společnostem značně zvýšit průměrné tržby na uživatele. Vize Whalebone spočívá ve vytvoření nového standardu, kde samotné připojení k internetu bude garantovat bezpečnost, takže být připojen bude automaticky znamenat být ochráněn. Společnost má v současnosti 200 zákazníků po celém světě a chrání miliony uživatelů internetu.

Investiční kolo je vedeno budapešťským fondem Day One Capital, který se zaměřuje na technologické společnosti ve střední a východní Evropě. Zároveň se k investici přidali všichni seed investoři z předchozího investičního kola pod vedením českého fondu Fazole Ventures a technologický investor Petr Zámečník.

„Naše dosavadní zkušenost s Whalebone za poslední dva roky nás přesvědčila o tom, že budou v dohledné době chránit stovky milionů koncových zákazníků po celém světě. Bylo naprosto přirozené, že se všichni seed investoři přidali k Series A investici,“ říká Pavel Přikryl z Fazole Ventures.

„Hledali jsme institucionálního investora a perfektně si sedli s velmi kvalifikovaným týmem Day One Capital. Jejich řídící partneři, Elek Straub a Gyorgy Simo, přináší cennou expertizu, oba totiž dřív byli ve vedení Magyar Telekom Group,“ říká Richard Malovič, CEO Whalebone.

Robert Šefr, Richard Malovič a György Simó

Whalebone v minulosti již několikrát prokázal svůj potenciál tím, že umožnil významným evropským operátorům patřičně chránit své zákazníky a zároveň výrazně zvýšit výnosy. V současnosti chrání třeba uživatele O2 v České republice, A1 v Rakousku a Bulharsku, SBB v Srbsku či operátora Telemach ve Slovinsku, Černé Hoře i Bosně a Hercegovině. Od svého založení v Brně v roce 2016 firma nepřestává růst a překonávat další a další milníky.

„České firmy jsou dlouhodobě na špičce ve vývoji kyberbezpečnostních produktů světové úrovně. Využili jsme naše zkušenosti z telekomunikací a rozhodli se investovat do Whalebone, protože věříme Richardovi a celému týmu, že jsou schopní produkt globálně škálovat skrze perfektně přizpůsobené distribuční kanály,“ říká Gorgy Simo, partner v DayOne.

Whalebone v nejbližší době oznámí spolupráci s několika evropskými národními operátory, stejně jako celosvětová partnerství. Na konci dubna například spojili síly s finskou společností F-Secure, výrazným globálním hráčem na poli kyberbezpečnosti. Během následujících dvanácti měsíců se má tým Whalebone zdvojnásobit a rozrůst o nové spolupracovníky v Africe, Asii, Evropě a Severní i Jižní Americe. I když je firma v současnosti zisková, investice by ji měla pomoci rychleji se chopit příležitosti získat na svou stranu co nejvíce národních operátorů. Cesta směrem k vizi společnosti, kterou je ochrana miliardy uživatelů internetu, bude i nadále ve znamení rapidního růstu.

„Je to důležitý krok ke globální expanzi. Potom, co jsme se etablovali na regionálních trzích, jsme se vydali vstříc celosvětovým cílům. V nejbližších pěti letech chceme chránit stovky milionů uživatelů internetu s ročními výnosy sto milionů euro,“ říká Malovič.

O Whalebone

Whalebone je produkt síťové bezpečnosti pro firmy a telekomunikační společnosti, který chrání miliony uživatelů internetu před různými formami hrozeb jako jsou škodlivé odkazy šířené skrz e-maily, vyděračský malware, programy sloužící k získání a následnému zneužití citlivých údajů, programy využívající uživatelská zařízení k těžbě kryptoměn bez jejich vědomí a další formy útoků. Veškerá ochrana probíhá na síťové úrovni. Whalebone v současnosti chrání miliony uživatelů dvou set společností po celém světě. Jejich cílem je v nejbližších letech ochránit miliardu uživatelů.

Máte nějaké otázky? Napište nám.

Sdílejte novinku

Mohlo by vás zajímat

whalebone-prezentace

Závažná zranitelnost v DNS službě

Vážení zákazníci, dovolte nám Vás informovat o bezpečnostní zranitelnosti, která byla nedávno objevena v procesu ověřování DNSSEC a která postihuje drtivou většinu DNS resolverů po celém světě. V případě cíleného útoku na DNS resolver může tato zranitelnost vést k přetížení CPU a výpadku DNS překladu. Zranitelnost CVE-2023-50387, která se nyní nazývá KeyTrap, zneužívá samotný standard […]